Vítejte, můžete se přihlásit nebo zaregistrovat.
Váš nákupní košík je prázdný!

Luis Scola

Poté co hrál pět sezón za Houston Rockets na pozici pivota začal se argentinský Luis Scola pomlau měnit. Vyrůstal v Argentině na slavném hovězím asado a také zjistil, že Houston s vyhlášeným  hovězím grilovaným bůčkem to byla jen jedna z mnoha věcí, které on a jeho rodina miluje ve městě. V 32 letech se cítil být šťastným, že je jedním z mála hráčů, kteří mohou odejít poté, co hráli pouze za jeden tým.

Všechno se změnilo 13. července 2012, když Rockets využily NBA amnestii o uvolnění Scoly a platového stropu. Tak se náhle ocitl v nabídce pro Phoenix a o dva dny později se dozvěděl, že ho Sun's získaly.

„Je to dlouhý proces, kdy si budete muste najít nové místo k životu, novou školu pro děti a všechny kteří se starají o můj tréninkový program“ řekl. "Chvíli to všem trvá, než si zvyknou na nové místo“. Navzdory chaosu při stěhování nechyběl Scola v zápasech Phoenixu, jeho průměr byl 15,2 bodů a 8,4 doskoků za hru, když jsme ho viděli hrát proti Miami Heat na začátku sezóny. Hrál ve dvojici s centrem Marcin Gortat pod košem. Scola poskytuje Suns konzistentní výkonnost a skvělou práci nohou, vynikající drop step a dovednosti v doskoku při bránění, které zaručují, že je v lize mezi předními hráči v doskoku. Známý je pro svůj “scoop shot,” hod obloukem, kdy jeho skoky jsou smrtící a ty ho zařadily mezi 5 nejlepších útočníků ligy za poslední rok, kdy měl průměrnou úspěšnost střelby 46,8%. V současné době pracuje na zlepšení 3 bodových míčů ze svého arzenálu, protože po 16 letech profesionálního hraní se mu zhoršují tyto dovednosti.
 

Za ta léta bylo pro Scolu štěstím, že ho nesužovalo příliš mnoho zranění. Avšak opotřebení a souboje se soupeři o váze 117kg si vybírají svou daň a tak se zaměřuje na výživu pro špičkové výkony. Přešel na bezlepkovou dietu a chce se dostat na 110kg s využíváním proteinů a ovoce a zeleniny. Využívá také Garden of Life doplňky stravy od trenéra týmu Suns. RAW protein využívá vždy před samotnou hrou. „Po každém tréninku si dám RAW protein, který mixuji s mraženým ovocem a mandlovým mlékem a medem“ říká. „Po zápase si dávám RAW Meal, který mám vždy ve skříňce, a je to můj drink obnovy. Je to skvělé, protože jsem ztratil hodně tuku, a cítím se tak teď zdravější. "

Scola se tak díky své výživové změně cítí výborně a i mladším hráčům radí, aby se i v tomto směru o sebe dobře starali. "Říkám jim, že vaše tělo se v průběhu let mění, a tak budete muset ještě více pracovat na tom, abyste zůstali ve formě " řekl. „Nebudete se cítit stejně jako před 10 lety, a tak mít lepší stravu je důležitější, než kdy jindy“

zdroj:gardenoflife.com (extraordinaryhealth)
17/2013
kopírování a další šíření zakázáno.Překlad Lifeway

 

TOPlist