Vítejte, můžete se přihlásit nebo zaregistrovat.
Váš nákupní košík je prázdný!

Tony Lee

TONI LEE

NA VRCHOLU

DÍKY RAW STRAVĚ!


      

     Rozluštění všech aktivit, kterým se Toni Lee věnuje, může být velmi zajímavé a zároveň i matoucí. Uplatňuje se totiž v modelingu, kulturistice, bikini fitness, filmové režii, moderování, motivační řeči, je sportovkyně, fitness trenérka, herečka a pianistka. Tato talentovaná drobná žena zaujme naši pozornost hned na úvodní straně časopisu Fitness X a podělí se s námi se svými zkušenostmi, jak ji RAW Meal a RAW Protein z Garden of Life  pohánějí na fitness soutěžích. „Chodím do posilovny a tvrdě trénuji, ale všechno je to jen o jídle, a to říkám i svým klientům“. Řekla Lee, která byla deset let fitness trenérkou a před dvěma lety se rozhodla přihlásit poprvé na závody.

„Vyvážená strava s dostatkem bílkovin, sacharidů a zdravých tuků je velmi důležitá, a to je hlavní důvod, proč se spoléhám na RAW Meal a RAW Protein. Tím, že jsem je zařadila do své denní rutiny, vím, že mám stále přísun všech bílkovin, vitamínů, minerálů a probiotik. Potřebuji se cítit skvěle a předvést to nejlepší při soutěžích.“

Když se Lee poprvé rozhodla vstoupit do fitness soutěží, navštívila místní obchod se zdravou výživou Superior Health Products, ve městě Sherman Oaks v Kalifornii.

Zaujatá doporučením prodavače výrobků Garden of Life se Lee začala zajímat o výrobky Vitamin Code multivitamin, RAW Probiotika pro ženy a Vitamin Code RAW B-Complex. Po krátké chvíli se ještě vrátila zpět a zakoupila si RAW Protein a RAW Meal. Protein na rostlinné bázi k vytvarování postavy, obsažený v obou výrobcích, byl pro ni rozhodující.

„Upřednostňuji získání svalové hmoty přirozenou cestou, aniž bych dostávala škodlivé látky do svého těla. Můj problém je, že na mém malém těle je to o to složitější, proto musím mít neustálý přísun bílkovin, a tak mám stále RAW Protein nebo RAW Meal se shakerem při sobě,“ řekla Lee.

Lee získala několik trofejí na regionálních závodech, poté se dostala do šampionátu kulturistiky v USA a zanedlouho vyhrála i národní soutěž BMR West Coast Class Championship. Ze závodění ve větších arénách byla nejprve nervózní, ale rychle si zvykla na všechny ocenění a pozornost.

„Je to velmi obohacující získat trofej, která odráží všechny vaše odhodlání a tvrdou práci. Je to velmi náročný sport, ale nejvíc miluji ten pocit, když vidím své tělo stále lepší, proto vlastně soutěžím pro své vlastní uspokojení,“ řekla.

Lee nevěnovala žádnou pozornost kritikům, kteří si stěžují, že fitness a bikini modeling nejsou skutečné sporty, a že ženské soutěžící vypadají příliš hubeně a nezdravě. Říká, že jejím cílem není, aby vypadala jako párátko nebo hladovějící model na jevišti, ale podporuje povědomí o tom, že je možné mít vyrýsované břišní svaly a současně být zdravý.

„Moje strava je velmi specifická, zahrnuje především ovoce, zeleninu, vejce a bílkoviny. Každé ráno si dělám smoothie z RAW Meal a Perfect Food RAW. K obědu mívám většinou RAW protein Vanilka s různými druhy ovoce a někdy kokosové mléko. V jiných dnech si někdy udělám RAW bílkovinné palačinky (recept na straně 50-překlad připravujeme), které vařím s kokosovým olejem, protože patří mezi zdravé tuky. Celkově jím hodně syrové zeleniny, a to převážně zelené, jako je brokolice a kapusta, protože na nich prostě nemůže být nic špatné.“

Po snídani provozuje Lee turistiku a pracuje na budování svalstva v nohou v nedalekém Runyon Canyon, nebo chodí do posilovny na intenzivní kardio trénink. Lee se vždy zajímala o své schopnosti. Již na střední škole byla skvělou atletkou a účastnila se bojových umění, než jí později bratr přivedl k fitness a posilování. Začala s posilováním těla a její sebevědomí šlo rázem nahoru.

"Narodila jsem se v Koreji, ale moje rodina se po přestěhování do USA stala velmi amerikanizovanou. Byla jsem vychována v rodině, kde nebylo tolerováno žádné pití nebo kouření a zdůrazňovala se důležitost pečování o své tělo. Posilování pak pro mě přineslo mnoho dalších zkušeností.“

Před závody vysadí Lee veškerý sodík v potravě a jí pouze neochucená jídla bez soli a koření. Týden před nimi pije hodně zelených šťáv a čaj z kořene pampelišky pro detoxikaci organismu. Naproti tomu mnoho jejích soupeřek v soutěžích spoléhá na vodní pilulky k zabránění oteklosti těla. V den show se stylisté starají o vlasy make-up a sprejují její tělo bronzovou září.

„Musíme vypadat až směšně tmavě, kvůli osvětlení na pódiu. Bronzový sprej je velmi důležitý, protože pokud si vyberete špatně barvu, můžete pod reflektory zezelenat.“

Naštěstí se jí to zatím nikdy nestalo a nezezelenala, i když užívá zelené šťávy Perfect Food RAW greens a přidává si je do smoothie.

„Někteří kulturisti jedí po skončení soutěže hodně tuků, škrobů nebo nezdravých potravin, ale já to nedělám, protože chci zůstat zdravá po celou dobu. Je to důležitou součástí mého života a chci i ostatní věci dělat stejně dobře. Myslím, že lidé jsou někdy překvapení, když mě vidí v televizních show, a také doufám, že publikum oceňuje, že držím mé vtipy čisté, stejně jako svou stravu.“

zdroj:gardenoflife.com
extraordinaryhealth
17/2013
kopírování a další šíření zakázáno.

 

 

TOPlist