Vítejte, můžete se přihlásit nebo zaregistrovat.
Váš nákupní košík je prázdný!

Knihy


Ke stažení:

Zářící zdraví

Omládněte

Zdraví & salát

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy

Zdravé střevo

 

Autor: Dr. Norman W. Walker (1866 - 1984)

            Dr. Norman W. Walker byl jeden z nejvýznamnějších lékařů zabývajících se zdravím a výzkumem výživy v USA. Jeho knihy byly vzorem mnohým lékařům, vědcům a autorům. Dr. Walker napsal poslední knihu ve svých 113 letech. A. do své smrti v roce 1984 byl nesmírně činný. Dožil se 118 let. I v tomto věku se věnoval domácím pracím a zahrádkařil. Jezdil na kole, přesto že měl již více ne. 100 roků. Přežil své kritiky a posměváčky. Dnes jej řadíme mezi průkopníky přirozené životosprávy.

            Více jak 70 let se snažil svými výzkumy ukázat, jak mohou žít lidé déle a zdravěji. On sám byl příkladem toho, jak se může dosáhnout kvetoucího zdraví správným myšlením, správnou výživou a správnou péčí o tělo. Odhalil tajemství dlouhého, zdravého, tvůrčího života, a nabízí vám prostřednictvím svých knih podílet se na tomto krásném snu. Tisíce lidí se přesvědčilo o metodě Dr. Walkera vyléčit pomocí čerstvých zeleninových šťáv i "nevyléčitelné" nemoci. Ve světě je známý jako "The Juiceman" (juice = šťáva).

            Sám jsem tyto texty objevil asi před 3 lety a velmi si užívám syrových šťáv v kombinaci s další živou stravou. Taktéž vhodné k přečtení, umožní vám to doplnit znalosti ohledně stravy. Velmi vhodné pro ty, kteří si chtějí šťávy začít připravovat ve větší míře.


Sám sobě doktorem

Autor: Cingroš Jiří

            Autor při svém pobyt v Rusku a jeho zemích posbíral poznatky z východní medicíny a léčitelství a snažil se je podrobit vlastní zkušenosti a zhodnocení. Uvádí v knize pár rad, jak s poměrně malou námahou a nároků na čas a peníze udělat základní očistu těla, zbavíte se tak mnohaletých nánosů jedovatých látek a odpadů, které se vám hromadí ve střevech, cévách, žlučníku, játrech, ledvinách, plicích, mozku. Rychle a navždy vás pak opustí strach z různých nemocí, které se zde běžně vyskytují a zbavíte se tak závislosti na tom, že se vším se dnes chodí k lékaři, tak jako by jedině on rozuměl vašemu tělu nejlépe. Určitě je to zase krůček k poznání svého těla a krok na cestě za svobodou myšlenek a sebedůvěry v sebe samotného. Sám jsem tuto knihu se zájmem přečetl a některé věci i vyzkoušel a rozšířilo mi to určitě obzory a cesty, kde všude je možné hledat cestu. Hledejte v knihovnách či knihkupectvích.


Zázračná detoxikace

Autor: Robert S. Morse

            Doporučuji pro všechny, kteří se chtějí sami naučit detoxikovat tělo, zdravě se stravovat, vyznat se v tom které potraviny jsou vhodné pro každodenní stravování, jejich kombinace, jednoduché a konečně srozumitelné popisy všeho, aniž by po vás někdo požadoval něco kupovat účastnit se kurzů atd. Zkrátka je to výborná kniha „bible zdravé stravy a návyků“. Hlavně napsaná lidsky a srozumitelně a uvede vás postupně do dané problematiky. Sám jsem cca před 7 lety začal svou cestu právě s touhle knihou a postupně jsem přidával další znalosti atd.  A jsem jí neskutečně vděčný. Zkuste si někde sehnat na internetu atd.

            Kniha, která vás naučí jak zbavit tělo toxinů, ničících vaše zdraví, a pomůže zahájit proces úplné buněčné regenerace, vedoucí k opravdovému uzdravení. Obsahuje abecedu detoxikace a odpovídá na základní otázky, které s ní souvisejí: Proč a kdy detoxikovat? Co můžeme od detoxikace očekávat? Jak detoxikace probíhá a jak dlouho trvá? Vedle toho vysvětluje užívání jednotlivých syrových potravin a bylin pro čištění a léčení každého orgánu a systému i každé nevyváženosti v těle. Podrobně líčí vzájemnou provázanost těla, mysli a duše při nabývání pevného zdraví na celý život. Předkládá doslova zázračnou detoxikační dietu a ukazuje, jak ji máme sladit s běžným životem. Kromě toho zahrnuje celou řadu snadno využitelných odkazů, seznamy bylin a bylinných směsí, vlastnosti potravin, minerálů, fytochemikálií a buněčných solí, recepty na syrová jídla a podrobný rejstřík.


Ke stažení:

Nejzdravější výživa

Co vám doktoři neřeknou

Tajemství všech nemocí

Autor:Helmut Wandmaker

Šokující pravda o vaší stravě. Existuje jen jediná příčina veškerého utrpení Na světě existuje pouze jediná příčina veškerého utrpení a to je zpronevěření se lidstva syrové stravě. To je skutečný "prohřešek". Vývojem jsme uzpůsobeni syrové stravě. Člověk je jediným živým tvorem na této Zemi, který si potravu vaří a odvykl si od syrové, dále pije mléko a užívá léky. Vrať se proto ke zdravým původním pokrmům, pak se okamžitě zbavíš nadváhy! Staneš se štíhlým a také jím zůstaneš i bez hladovek. Krevní tlak se ti sníží na ideální hodnoty. Hladiny tuků a cholesterolu v krvi zaniknou. Můžeš zapomenout na počítání kalorií. Prostřednictvím průdušek, hltanu a nosu tvé tělo houfně opustí veškeré výměšky (hlen a další odpadní produkty). Zbavíš se nachlazení a bolestí hlavy. Přestaneš své tělo cítit, staneš se hbitým a lehkonohým....více v knihách

Budu se možná opakovat, ale i tyhle knihy jsou důkazem toho, že syrová strava je správný směr. Je to velmi dobře a čtivě napsáno a člověk přijde na určitě věci, témata a postupy, zkrátka stále se učí nové a nové věci je to velmi poučné. Je jen na vás, jak začnete a co budete postupně přidávat do stravy. Opět vřele doporučuji.


Ke stažení:

Vitamín C a megaskorbická léčba – zabudnutý podklad

Autor:Peter Tuhárský

      Táto kniha vznikla takpovediac neúmyselne. Na začiatku bolo hľadanie odpovede na otázku strachu z údajne neliečiteľných chorôb. Následný „objav“ starších článkov o tom, ako ich riešili niektorí lekári, ma viedol k tvorbe stručných poznámok, ktoré sa postupne rozrastali. Cítil som, že tie informácie sú dôležité a mohli by mnohým ľuďom pomôcť, a že sa o ne treba podeliť. Preto som knihu rozšíril o ďalšie ochorenia a doplňu­júce informácie, hoci s rastúcim rozsahom bola práca čoraz namáhavejšia....více se dočtete v knize (zde ke stažení)

Pro ty co se zajímají o vše kolem stravy a mají již něco málo načteno např. z literatury, kterou zde doporučuji je to vhodný doplněk do mozaiky znalostí ohledně vitamínů C, kde je to vyčerpávajícím způsobem (odborně) popsáno včetně možných způsobů léčby a dalších vitamínů. Určitě vám to zajímavě rozšíří vědomosti a směry uvažování.

    Na našich stránkách se můžete dočíst mnoho o účincích vitamínu C. A že na tom něco bude, jsem přesvědčeni. Také to dokazují některé sporadicky zveřejněné články vědců. Proč se to více nepropaguje, ať si každý domyslí sám :-) střípky zde


Přirozená živá strava

Autor: Věra Talandnová

            Tuto knihu jsem si zakoupil teprve nedávno, hledal jsem inspiraci pro další recepty zdravé přípravy pokrmů nevařené syrové stravy. V minulosti tohle nebylo, dalo se sehnat samozřejmě na internetu, ale recepty byly roztříštěny po různých stránkách. Samozřejmě i v knize p. Morse jsou některé recepty a taky na spoustu přijdete časem sami. Velmi ale děkuji a jsem rád za tuto knihu, zde jsou recepty pěkně seřazeny a mohou být pro vás inspirací a taky si je pak lehce upravíte podle vlastní chuti. Určitě zjistíte, že i syrová nevařená strava je velmi chutná a co hlavně zdravá.

            Je vždy samozřejmě na vás kolik % syrové stravy do svého jídelníčku zařadíte, nic se nemá lámat přes koleno, vše musí člověk dělat sám z vlastní vůle a s radostí a sami se pak budete divit, jak to funguje. 

            Pro každého, kdo se ale rozhodně dát se na syrovou stravu tzv. ze dne na den, nebo zařadit velký podíl do jídelníčku např. 50% a více syrové stravy doporučuji si přečíst určitě knihu p. Morse ohledně detoxikace, nebo mít někoho kdo vám poradí, jaké má tělo samočisticí pochody, tak aby vás to nezaskočilo :-). Jinak dobrou chuť.


Ke stažení:

Vita kuchařka

Vita kuchařka

Autor:internet

           Velmi pěkně seřazené recepty, které jsou posbírané z internetu zdroj: http://vitarian.cz/ebooks/vitakucharka.pdf.  Určitě tam najdetě něco, co by vás zaujmulo, nebo pokud si nevíte rady co připravoat, tak je to ideální inspirace.


 

V této kategorii nejsou žádné produkty.
TOPlist